Image
22.06.22, 16:17

В Україні створили «Карту руйнувань». Що це таке і як працює

В Україні з'явилася "Карта руйнувань" — віртуальний інструмент для фіксування наслідків російського вторгнення, де візуалізовано постраждалі від бойових дій об’єкти інфраструктури.

Як розповів на пресконференції голова правління ГО "Антикорупційний штаб" Сергій Миткалик, онлайн-мапа вже містить інформацію про понад 1500 зруйнованих або пошкоджених цивільних об’єктів інфраструктури: будинків, шкіл, церков, стадіонів тощо.

Портал створили ще на початку війни, втім на широкий загал він запрацював лише після висновку Міністерства оборони, що розміщена інформація не шкодить безпеці.

“На сайті встановлений лічильник, і він жодного дня не зупинявся. Кількість об'єктів на мапі далека від реального обсягу руйнувань, але ми не ставимо за мету охопити всі-всі будинки та споруди, а обираємо найбільш наочні приклади", — зазначив Миткалик.

Окрім точної адреси та координат пошкодженої будівлі, карта містить світлини до руйнації та в реальному часі.

За словами заступника міністра інфраструктури з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анатолія Комірного, ця карта стане допоміжним інструментом для створення більш повної картини завданих Україні збитків, особливо там, де не можна перевірити достовірність заявки — на тимчасово окупованих або щойно визволених територіях.

"В середині липня ми запустимо перший етап реєстру пошкодженого майна, коли буде можливість додавати туди висновки комісій органів місцевого самоврядування. І тоді ми почнемо бачити дійсний обсяг руйнувань", — сказав Комірний.

Інформація на мапі розміщується двома мовами — українською та англійською. За словами Миткалика, після закінчення війни інформацію з "Карти руйнувань" об‘єднають з інтерактивною "Картою ремонтів" — ще одним проєктом "Антикорупційного штабу" з відстежування руху бюджетних коштів на ремонти державним коштом.

Що відомо Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка дозволяє збирати інформацію про пошкоджене російською армією майно за допомогою "Дії". Кожен українець, чиї будинки було зруйновано під час бойових дій, зможе надіслати повідомлення й зафіксувати факт пошкоджень. Сума збитків, яких зазнала інфраструктура України через війну, сягнула 104 мільярдів доларів, а на їх відшкодування, за даними Європейського інвестиційного банку, знадобиться до 1 трильйона євро.

СПIЛКА ВОЛОНТЕРIВ ПАТРIОТ ЮА ГО

Код отримувача: 44792968

IBAN: UA533052990000026008046237423

АТ КБ «ПРИВАТБАНК»

Призначення платежу: «Благодійна допомога»

Powered by embedgooglemaps RU & theimpossiblequiz.info/the-impossible-quiz-2